לאיטליה הקלאסית ב- 5 ימים – לנכים, למתקשים בהליכה ולבני משפחותיהם

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

איטליה היא אחת מן המדינות האירופיות המתויירות ביותר בעולם, והיא ידועה בשל המסורת והתרבות העתיקה, האמנות, האופנה, הרכבים, המאכלים המפורסמים ונופי הטבע המשוגעים- מסמלים אייקוניים כגון מגדל פיזה, דרך מותגים העלית ורסצ'ה וגוצ'י ועד לרכס הרי הדולומיטים העצום. בעת טיול באיטליה מומלץ להתנסות בהכול, כמעט אין דבר שלא יענה על ציפיותיהם של מטיילים ותיירים. במשך חמישה ימים ניתן לראות לא מעט מההוויה האיטלקית, אך כדי להצליח לעשות זאת נכון, הכרחי לתכנן כל יום ולמקד אותו בפיסה נוספת ומשלימה של השלם האיטלקי.

טיול 5 ימים באיטליה לבעלי מוגבלות ומתקשי הליכה

יום 1: נתב"ג – מילאנו – ורונה – ונציה

את הטיול באיטליה מומלץ להתחיל בנחיתה בבוקר בשדה התעופה מלפנסה שליד מילאנו, ומשם לנסוע ישירות ל-ורונה, שם ניתן לבקר בין השאר גם בארנה וגם בפיאזה דה סיגנורי, ולחזות במרפסת המפורסמת של רומיאו ויוליה.

היעד הבא המומלץ להמשך יום זה הוא כמובן עיר הגונדולות – ונציה, בה ניתן גם לשוט ב-"ואפורטו" (אוטובוס מים) ולטייל בין נופי העיר. אסור לשכוח בונציה לבקר בככר סן מרקו, בגשר האנחות, בארמון ה-דוג'ה ובמגדל הפעמון.

יום 2: ונציה – בורינו – מורינו – ונציה

את היום השני בטיול מומלץ להקדיש לטובת האיים השכנים לונציה- בורינו ומורינו, אשר גם אליהם ניתן להגיע באמצעות הואפורטו. בורינו הוא אי אשר ידוע גם בזכות חזיתות הבתים הססגוניים שנפרשים לאורך תעלות צרות, אבל בעיקר בזכות מלאכת רקמת היד שעוברת מאם לבת כבר מאות בשנים. לעומת, מורינו מוכר בזכות עבודות הזכוכית המרהיבות שנעשות עדיין על ידי נפחי זכוכית בשיטות מסורתיות. אם נותר זמן, מומלץ לחזור לונציה ולבלות בקניות ובבילויים, ולנצלה עד תום.

יום 3: ונציה – פירנצה – אראזו

אחת מן הערים המוכרות והחשובות באיטליה הינה פירנצה, והיא בגדר חובה במסגרת טיול באיטליה- כדאי להקדיש לה לפחות יממה שלמה. בעיר ישנם מונומנטים מוכרים כגון קתדרלת סנטה מריה דל פיורה, מגדל הפעמון די ג'וטוף ארמון ואקיו ועוד. בנוסף, ישנם מוזיאונים רבים, ובהם אצורות יצירות אומנות של גדולי אומני איטליה, כשגולת הכותרת הינה ללא ספק פסל דוד של מיכלאנג'לו, מהיוצרים החשובים של תקופת הרנסנס. בנוסף, מומלץ לבקר בלוג'יה דה פאזי ולחזות באכסדרת העמודים המרשימה ובפונטה ואקיו הניצבת על נהר הארנו. לבסוף, אם נותר קצת זמן, מומלץ לשוטט בסמטאות הצרות של הדאון-טאון הימיביניימי, שמשרה אוירה מיוחדת במינה.
כדי להצליח לטרוף את התמצית האיטלקית, את יום זה מומלץ לא לסיים מאוחר מדי, וזאת משום שבסיומו כדאי לנסוע לטוסקנה, ולהתמקם ב-ארצו העתיקה.

יום 4 : סן ג'מיניאנו – סיינה – אראזו

אחד מחבלי הארץ היפים והחינניים ביותר בעולם כולו הוא ללא ספק חבל טוסקנה. אחד מן האייקונים המרתקים והקסומים ביותר של האיזור היא העיירה סן ג'מיניאנו, והיא מומלצת כיריית פתיחה ליום הטוסקני. את הסיור מומלץ להתחיל בתצפית ממרומי העיירה הגבוהה, ולאחריה לטייל בין סמטאותיה העתיקים.
עם סיום השוטטות בסן ג'מניאנו, רצוי לבקר ביעד אייקוני נוסף ממחוז טוסקנה, הלוא היא העיר סיינה. הנסיעה בין העיירות רצופה מרחבי גבעות מוריקות וכרמים ומהווה אטרקציה בפני עצמה. יש להתחיל את הסיור במרום העיירה, ולהמשיך עד ל-פיאז'ה דל קאמפו, שם ניתן לקבל הדרכות על הכיכר והבניינים העתיקים שמכתרים אותה, ולגלות מדוע נבנה מגדל טורה דל מג'נה בגובה זהה למגדל הכנסיה בעיירה ומניין קיבל את שמו (משמעו בעברית: המגדל של האוכל).

יום 5 : אראזו – רומא – נתב"ג

זהו יומו האחרון של הטיול וישנה דרך אחת בלבד לחתום אותו- רומא. מומלץ לצאת מוקדם כי יום ברומה הוא גדוש ועמוס חוויות.
ברומא ניתן להתרשם מהאייקונים המרכזיים של העיר, ולשמוע ממדריכים מקומיים על קתדרת סנט פיטר ועל טירת סנט אנג'לו, על הקולוסאום ותיאטרון מאסימו, וכמותם, על הפורום, כיכר ונציה ואנדרטת ויטוריו עמנואל.
ככל שיותיר מומלץ להמשיך משיך אל שאר אתרי החובה של העיר המדהימה הזו: לתצפת על העיר ממרומי גבעת הקפיטול, לבקר במדרגות הספרדיות הידועות המובילות אל מזרקת טרווי המרשימה, שהיוותה השראה למספר סרטים. כדאי גם לשאול ולחקור ולברר מדוע היא מכונה גם "מזרקת המשאלות". בנוסף, מומלץ גם לקפוץ לביקור בפנתיאון של רומא ולהמשיך גם אל ככר נבונה. ואחרי כל אלו, לא לשכוח לאכול במסעדה טובה, להסתובב קצת וליהנות מהאווירה הרומאית שאין שנייה לה.